• 1402/08/29
  • - تعداد بازدید: 318
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
دانشکده پرستاری حضرت زهرا(س) آباده

برگزاری جشن بزرگ روز پرستار در دانشکده پرستاری حضرت زهرا(س) آباده

به مناسبت میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار و همچنین گرامیداشت روز دانشجو، آیین جشنی در دانشکده پرستاری حضرت زهرا(س) آباده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده پرستاری حضرت زهرا(س) شهرستان آباده، به مناسبت میلاد اسوه صبر و استقامت حضرت زینب (س)، روز پرستار و همچنین در آستانه شانزدهم آذر ماه روز دانشجو، آیین جشنی با همکاری بسیج دانشجویی، دانشگاه مهندسی آباده در سالن اجتماعات دانشکده پرستاری حضرت زهرا(س) برگزار شد.

«بهنام مسموعی» رئیس دانشکده پرستاری حضرت زهرا(س) آباده در ابتدای این آیین ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان، سالروز تولد عقیله بنی هاشم و روز پرستار را و همچنین روز دانشجو را تبریک گفت و افزود: نام نهادن روز پرستار در سالروز میلاد حضرت زینب(س) بسیار عنوان خوبی است زیرا این بانوی بزرگ اسلام در زمان حیاتش یار و مددکار پدر و برادران بزرگوارشان بودند و در قیام خونین کربلا نیز پرستار مجروحان دشت خونین نینوا بود.

 

این مقام مسئول به دانشجویان توصیه کرد، دوران دانشجویی فرصت بسیار خوبی است تا به درجات علمی ارزشمندی دست پیدا کنید و با تحقیق و مطالعه در رشته های دیگر، روز به روز در ارتقای سطح علمی خود تلاش کنید تا مانند همیشه ایران اسلامی سربلند باشد.

در ادامه «سید علی اصغر سعادت» مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشکده آباده، پرستار را فرشته رحمت بیمار نامید و عنوان کرد: شغل پرستاری از دو جهت حساس و سخت می باشد، یکی اینکه بعد از پزشکان این پرستاران هستند که با مراقبت از بیمار سلامتی جسمی را به او بر می گردانند و در جهت دیگر این پرستار است که با روحیه بخشی و خوشرویی، بیمار را از لحاظ روانی نیز بهبود می بخشد که این افراد در نزد خداوند اجر و مزد فراوانی دارند، زیرا رسول اکرم فرموده است: " هر کس برای رفع حاجت همنوع خود اقدامی انجام دهد نزد خداوند محبوب است و اجر و مزد بسیاری در دنیا و آخرت نصیب او می شود.

در این آیین که سرهنگ « مجتبی فروتن نسب» جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج، اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشکده پرستاری، اساتید و دانشجویان دانشگاه مهندسی حضور داشتند، سرهنگ«اسماعیل مرادی» مسئول بسیج دانشجویی، دکتر«حسین حداد» مسئول دانشگاه مهندسی آباده و «اعظم رضائی» یکی از اساتید دانشکده پرستاری، به ایراد سخن پرداختند.

این آیین که با برنامه های متنوع مانند اجرای همنوازی، مسابقه و مقاله خوانی برگزار شد، از کارکنان و دانشجویان برگزیده در زمینه های پژوهشی، قرآنی و فرهنگی تجلیل به عمل آمد و در پایان با اهداء گل از سوی بسیج دانشجویی به شرکت کنندگان، روز پرستار و دانشجو تبریک گفته شد.

 
 
  • گروه خبری : آخرین اخبار دانشکده
  • کد خبری : 94346
کلیدواژه