حراست

 

اساتید،همکاران ودانشجویان عزیزوگرامی

توفیقی دست دادبه بهانه ورود دانشجویان جدید وعدم امکان جلسات حضوری باب گفتگویی راباشما عزیزان بگشائیم.همچنین گرامی می داریم ،سالروز تسخیر لانه جاسوسی امریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام (ره) که این برگی است زرین وپرافتخار ،در دفتر  دانش وعلم.

حراست دانشکده پرستاری حضرت زهرا سلام الله علیها آباده این افتخارراداردکه درراستای ایجادآرامش وامنیت برای پرسنل ،اساتید ودانشجویان محترم ،نه بادیدصرفاً " شغلی " بلکه به عنوان یک " تعهدانسانی واجتماعی " عمل می نماید.

معتقدیم بدون وجودآرامش وامنیت هیچ توسعه ورشدی نخواهدبود. اگرآرزوی ایرانی شادوآبادداریم بایدمحیط رابرای جوانان امن کنیم واین محوربرنامه های ماراتشکیل میدهد.

مقوله امنیت درمحیط های علمی رامبتنی براندیشه وآگاهی می دانیم. ازمهمترین ابزارهای آگاهی،گفتمان وتعامل اندیشه هاست. برهمین اساس ازهرفرصتی برای گفتگووشنیدن مطالبات شمااستقبال می نمائیم.

حفظ امنیت خویشتن واجتناب ازآسیب دردنیای پرآشوب کنونی برای هرفردی قابل تصوراست. گاهی، محتاط‌ترین وبه لحاظ امنیتی آگاه‌ترین افراد،دچارآسیب‌های امنیتی می‌شوند.آشنایی هریک ازمابابرخی اقدامات خودحفاظتی،اولین گام برای دفاع وحفاظت شخصی درمقابل خطرات غیرقابل پیش‌بینی است..

ما متعهدیم که پیشاپیش و قبل ازوقوع مسئله،آنرا پیش بینی و پیشگیری نمائیم. منتظر نمی مانیم تامشکل پیش آید سپس آنرا توجیه و فرافکنی کنیم. درهمین راستا مطالبی به اختصار و مفید جهت بهره وری شما عزیزان اراِئه می گردد .

 

هشدارهای صیانتی  وموارد امنیتی

 

پرسنل گرامی:

  1. زنگ تلفن همیشه زنگ خبر نیست بلکه گاهی زنگ خطر است.
  2. از طرح هرگونه مطالب و اطلاعات طبقه بندی شده در مکالمات و یا ارسال از طریق فاکس، اینترنت، ایمیل و ... خارج از سیکل دبیرخانه خودداری فرمایید.
  3. از هرگونه قرائت بخشنامه، دستورالعمل، ابلاغیه، اطلاعیه و نامه های اداری در تلفن خودداری فرمایید .
  4. در  ارتباط دهی مسئولین با تماس گیرندگان که هویت آنان کاملاً شناخته شده نیست نهایت دقت و حساسیت را به کاربریم.
  5. از بردن نام هر مسئول یا کارمند در مکالمات ناشناخته خودداری گردد ،در کل از ارائه هر گونه اطلاعات به افراد تماس گیرنده ناشناس خودداری کنیم.
  6. ناآگاهی، غلفلت و عدم توجه به هشدارهای حفاظتی از جمله دلائل به دام افتادن افراد است.
  7. هر شخص مسئول مستقیم اموالی است که در اختیارش می باشد در هر زمان که اتاق خود را ترک می کند (حتی برای لحظه کوتاهی) موظف است که درب اتاق را قفل و از سپردن کلید آن به دیگران خودداری نماید  .
  8. درصورت شکسته شدن قفل درب و پنجره از دست زدن به آن محیط خودداری و سریعاً موضوع را به حراست اطلاع دهید.
  9. هرگونه اقدامات غیرقانونی از قبیل عدم رعایت شئونات اخلاقی و اسلامی، ایجاد مزاحمت و به اطلاع حراست رسانده شود.

دانشجویان گرامی :

1.      توصیه می گردد بعد از دریافت کارت دانشجویی که نوعی سند رسمی بوده و کارت تغذیه، کارت کتابخانه، تردد و ... محسوب می شود، در نگهداری آن کوشا باشید و از قرار دادن کارت دانشجویی در دسترس افراد دیگر که امکان هر گونه سوء استفاده از آن را مهیا می کند جداً خودداری فرمایید.

2.      در صورت مفقود شدن کارت دانشجویی تحت هر عنوان سریعاً مراتب را به اطلاع واحد صدور کارت دانشکده برسانید.

3.      تردد دانشجو در دانشکده با وسیله نقلیه شخصی ممنوع بوده ودر شرایط خاص مستلزم اخذ برچسب تردد از انتظامات حراست دانشکده  می باشد.

4.      در صورت نیاز به ورود وسایل شخصی از قبیل کامپیوتر، تلویزیون و ... به دانشکده ، اقلام خود را در انتظامات درب ورودی به ثبت برسانید تا از بروز مشکل به هنگام خروج با ارائه همان برگه، لوازم شخصی خود را از دانشکده خارج نمائید.

5.      در صورت حضور میهمان غیردانشجو، لطفاً با امور دانشجویان و انتظامات دانشگاه هماهنگی های لازم را بعمل آورید.

6.      جهت حفاظت از اموال و امنیت محل زندگی خود، از تکثیر و در اختیار قرار دادن کلید اتاق و یا واحد مسکونی به افراد غیرمطمئن خودداری فرمائید.

7.      تردد دانشجویان در روزهای تعطیل در دانشکده  و همچنین بعد از اتمام کلاس ها، برای انجام کارهای علمی و تحقیقاتی با اخذ مجوز کتبی از رئیس دانشکده و تائید آن در دفتر حراست دانشکده  و هماهنگی با انتظامات دانشکده صورت می گیرد.

8.      تاکید می شود جهت جلوگیری از تبعات منفی حضور شما در محیط های خلوت، غیراداری و نامرتبط دانشکده از تردد در این نقاط خودداری فرمایید.

9.      با توجه به این امر که دانشکده  محیطی فرهنگی، علمی و اداری است، خواهشمند است قبل از گرفتن عکس ها و فیلم های یادگاری و غیره برای اخذ  مجوزبا دفتر مدیرت حراست هماهنگی های لازم بعمل آورید.

10.  توصیه می گردد از سوار شدن به وسایل نقلیه شخصی به ویژه در خارج از شهر بپرهیزید و حتی الامکان از وسایل نقلیه عمومی (سرویس- تاکسی تلفنی- تاکسی شهری) استفاده و افراد غریبه را سوار خودروی خود نکنید.

11.  در انتخاب معاشر دقت داشته و مسائل خانوادگی و اسرا ر خود را به راحتی در اختیار آنان قرار ندهید.

12.  هر گونه مزاحمت و تهدید از جانب افراد مختلف راقبل از انجام هر اقدامی با حراست در میان بگذارید.

13.  هنگام خروج از اتاق، درب و پنجره ها را قفل  و کلیدهای برق را خاموش نمایئد.

14.  از اعتماد به افرادی که بدون مقدمه قصد کمک به شما را دارند جداً خودداری نمایئد.

15.  با توجه به امکان سوء استفاده از عکس و فیلم های شخصی شما توسط افراد سودجو، از قرار گرفتن در مسیر دوربین های افراد ناشناس خودداری فرمائید.

16.  از پذیرفتن بسته، پاکت از طرف اشخاص ناشناس جداً بپرهیزید.

17.  در حفظ و نگهداری اسناد مهم خود، نظیر شناسنامه، کارت ملی، دفترچه بانکی، دسته چک بانکی و کارتهای اعتباری دقت نموده و از در اختیار گذاشتن رمز آن به سایر افراد و دانشجویان جداً خودداری فرمائید.

18.  از آنجا که تشخیص به موقع اعتیاد موجب درمان سریع و بهتر آن می شود در صورت مشاهده هرگونه موردی آن را به حراست منعکس فرمائید.

19.  در ارتباطات الکترونیکی و استفاده از سخت افزار و نرم افزارهای مربوطه اعم از اینترنت، لپ تاپ، فلش مموری، گوشی تلفن همراه، دوربین عکاسی و ... در حفاظت از اطلاعات خویش کاملاً دقیق بوده و از قرار دادن اطلاعات شخصی بخصوص شناسه کاربری و رمز عبور و همچنین شماره تلفن خود به اشخاص غیر و نامطمئن جدداً پرهیز نمایید تا بتوانید از مشکلات بعدی جلوگیری نمایید.

20.  آئین نامه ها و مقررات آموزشی و ... دانشگکده را مطالعه و از آنها اطلاع کافی داشته باشید.

21.  در صورت مشاهده حوادثی از قبیل آتش سوزی- سرقت- تصادف- درگیری، هر گونه آسیب، مشکل و مشاهده افراد مشکوک و بسته های بدون نام و نشان موضوع را فوراً به انتظامات نزدیک ترین محل یا مسئول حراست اطلاع دهید.

22.  در صورت لزوم، ارائه کارت دانشجویی به انتظامات به ویژه در درب ورودی ضروری می باشد.

 

 

 

 

با آرزوی صحت ،سلامتی وبهروزی شما عزیزان ،وظهور حضرت مهدی ارواحنا له الفدا

حراست دانشکده پرستاری حضرت زهرا "سلام الله علیها "آباده

 

تاریخ به روز رسانی:
1399/10/01
تعداد بازدید:
240
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
آدرس: استان فارس - شهرستان آباده - ابتدای بلوار بوعلی - ساختمان انتهایی شبکه بهداشت و درمان - دانشکده پرستاری حضرت زهرا (س)
کد پستی:7391983688
تلفن:
987144361280+
 987144349592+
پست الکترونیک: abadnurse@sums.ac.ir
شبکه های اجتماعی:
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشکده پرستاری حضرت زهرا(س) شهرستان آباده می باشد.
افراد https://www.sums.ac.ir
Powered by DorsaPortal